Slovný opis

Aby sme vám čo najviac uľahčili prácu posielam Vám návod ako zložiť stuhy a ako sa o ne starať, aby vám vydržali čo najdlhšie :)

Žehlenie:

  • Ak stuhu treba vyžehliť dať žehličku na 2-jku. Neprechádzať žehličkou tam kde je páska ani výšivka, okrem malých stužiek. Tie sa môžu žehliť z druhej strany výšivky. Treba položiť žehličku na stužku, pritlačiť a stužku z pod žehličky vytiahnuť.

Ako poskladať stuhu na dvere a knihu:

  1. Každú pásku, ktorá je na stuhách, ešte pred odlepením treba položiť na rovnú tvrdú plochu (stôl) a poriadne pritlačiť nejakým tvrdým tupým predmetom po celej ploche (rukoväť nožníc,…) (pozri video nižšie)
  2. Pri dávaní dole papiera pásky treba začať od rohu. Roh môžete ešte prejsť nechtom aby sa poriadne prilepil a stuhu ohnúť a odlepiť papier pásky (pochopíš vo videu:)
  3. Pri lepení stuhy na knihu treba dávať pozor ak sa prilepí o papier, papier sa môže strhnúť. Aby páska menej lepila môže sa pred nalepením niekoľko krát nalepiť na oblečenie a dať dole nachytá trochu špiny a nebude tak silno lepiť.
  4. Stuhu na dvere je dobre lepiť na obalené dvere papierom (dostať v papiernictve) aby sa nepoškodili dvere (záleží od materiálu dverí)
  5. Každú časť čo sa prilepí treba znovu poriadne prejsť tupým predmetom po celej ploche nalepenej pásky. Toto je vhodné opakovať po nejakom časovom období hlavne čo sa týka dverí aby sa stuhy nerozlepili.

Mohli by vás zaujímať:

Zdieľaj kamarátom na: