Predtým, než sa vo vašej triede začnú žabo-myšie vojny o „detaily“ ako výber kameramana a fotografa, darčeku pre triedneho učiteľa či samotného programu stužkovej, je potrebné absolvovať tri základné kroky, ktoré sú pre hladký priebeh stužkovej nevyhnutné: spoločný šetriaci účet, výber miestnosti na stužkovú a výber dátumu stužkovej.

Tieto 3 kroky by ste mali ideálne stihnúť ešte v predstihu. Šetriť je dobré počas celého štúdia. Na miestnosti a dátume sa zhodnite v priebehu predposledného ročníka.

Plány sú iba dobrými úmyslami, pokiaľ sa okamžite nepremenia na podobu tvrdej práce.

Peter Drucker

1. krok: Šetrite si postupne

Bankový účet je dobré založiť si už na začiatku štúdia, teda v 1. ročníku. Stužková slávnosť nie je lacná záležitosť. Pravidelné (mesačné) odkladanie malej sumy na spoločný bankový účet preto zaistí, že v poslednom ročníku vašich rodičov celý „humbuk“ okolo slávnostného ukončenia štúdia (minimálne finančne) nezruinuje.

 prasiatko-setrit-peniaze-na-stuzkovu

2. krok: Vyberte tú pravú miestnosť

V priebehu predposledného ročníka – v 3., prípadne 4. ročníku (podľa toho, akú školu navštevujete) – začnite myslieť na výber sály, v ktorej sa stužková uskutoční. Najlepšie je samozrejme nielen na to myslieť, ale podľa vopred stanovených kritérií aj vhodnú miestnosť vybrať a zarezervovať. Snažiť sa „zabookovať“ ju v školskom roku, v ktorom budete maturovať, už totiž môže byť poriadne neskoro.

Na miestnosti stužkovej slávnosti záleží

Na čo myslieť pri výbere miestnosti?

  • Cena. V prvom rade sa v rámci triedy dohodnite, koľko chcete z vášho našetreného budgetu do sály investovať. Mnohé strediská vám vedia vyjsť v ústrety akciami typu: Ak si objednáte jedlo a nápoje do istej sumy, sálu máte zdarma. Iné strediská môžu dokonca ponúkať miestnosť úplne zdarma, platíte iba za jedlo a občerstvenie. Menší prieskum je teda na mieste.
  • Kapacita sály. Pri výbere si overte kapacitu miestnosti a porovnajte s predpokladaným počtom hostí.
              POMÔCKA: Na študenta sa počítajú 2 až 3 hostia + počet učiteľov + produkčný tím – teda DJ, kameraman a fotograf + vy, študenti
  • Funkčnosť sály. Zvážte praktické detaily, ako veľkosť pódia a porovnajte ho s potrebami vášho programu. Dôležitá je tiež možnosť rozloženia stolov, vstup do sály, úložné priestory, veľkosť parkoviska či dostupnosť MHD.


3. krok: Zhodnite sa na dátume

S rezervovaním miestnosti súvisí prirodzene aj dátum vašej stužkovej. Dajte pozor, aby sa nekryl s inými končiacimi ročníkmi. Máte predsa (plus-mínus) tých istých učiteľov, ktorých na stužkovú chcete pozvať. A riaditeľa máte, predpokladáme, tiež iba jedného.

stuzkova slavnost ako pripravy

4. krok: BONUS

Páčil sa ti článok?

1. Pošli ho kamarátom kliknutím nižšie. Niekomu tým pomôžeš :)

2. Komentuj, aby sme vedeli či má táto práca zmysel :)

Marek Chalabala.


Zdieľaj kamarátom na: