Patríte aj vy medzi triedy, ktoré s organizáciou stužkovej
nezačali ešte pred prázdninami ?
Prečítajte si ako sa vyhnúť problémom…


 

Baby z vedľajšej triedy už doťahujú detaily a vy ešte ani netušíte, ako budú vyzerať oznamká a kto vás na ne bude fotiť? Áno, niektoré triedy začali s organizáciou stužkovej v predstihu, vďaka čomu majú teraz relatívnu „pohodu“. Mnoho tried však také šťastie nemá.

Nič však nie je stratené! Stačí sa dať do práce hneď na začiatku nového školského roku.  Tu sú 3 dôvody, prečo je september ten správny čas sa rozhýbať.

1. Potrebujete čas na dohadovanie

25 spolužiakov v triede znamená minimálne 25 rôznych názorov. Na to, čo počas večera podávať, aký program pripraviť, ktoré učiteľky pozvať. Zhodnúť sa na grafike oznamiek dá zabrať. Aké poháre s menami vyhotoviť – to je ďalší rébus. Základných otázok je veľa a detailov, ktoré sa začnú objavovať až postupne, ešte viac. Kým sa na každom bode zhodne celá trieda – to vyžaduje čas aj poriadnu dávku nervov. Najslabší jedinci (tí, ktorým je to najviac jedno) sa zväčša vzdajú po prvých hádkach a prenechajú kormidlo skupine vodcov.

2. Ušetrite na akciách

Čim skôr sa na začiatku maturitného ročníka rozhýbete, tým vás to vyjde ekonomickejšie. Šporiaci účet ste síce založili už v 1. ročníku, ak sa však nepoponáhľate, nemusí vám stačiť na všetky výdavky, spojené so stužkovou. Práve v septembri ešte totiž máte šancu využiť kadejaké akcie a zľavy. Príliš dlho však neváhajte! Aj ostatné triedy, ktoré organizáciu odkladali do posledného ročníka, sa už zobúdzajú. Expresnou rýchlosťou sa začnú zapĺňať termíny na fotografovanie na oznamká, dobrí fotografi a kameramani na stužkovú či pečatenie triednej knihy môžu byť takisto onedlho plne “vybookovaní”. Ceny s blížiacim termínom stužkovej stúpajú. Ak sa nechcete uspokojiť s “tým, čo zostalo”, ani aby sa vaša oslava zbytočne predražila, začnite konať.

3. Čas na štúdium

Ako sme už spomínali, príprava na stužkovú vyžaduje čas aj úsilie. Najmä ak väčšina povinností padne na pár jedincov z triedy. Ak si všetko logicky rozvrhnete na začiatok školského roka, vyhnete sa tak časovému stresu. Neskôr začne tlak zo strany učiteľov, písomky a postupne začnete premýšľať aj nad prípravou na samotné maturity. Vypracovávanie maturitných otázok (resp. zháňanie už vypracovaných otázok od starších študentov) a neskôr samotné študovanie zaberie kopec času. Ak už budete mať stužkovú naplánovanú, budete mať priestor venovať sa tomu najpodstatnejšiemu. Úspešnému zmaturovaniu! :)

 


Septembrové akcie nájdete TU.

Koľko bude vaša trieda platiť? Vyplň nezáväznú kalkuláciu TU.


 

Zdieľaj kamarátom na: